Posted on

Polski system edukacji, z jego setkami gimnazjów i liceów, oferuje wiele wyborów do wyboru. Koszty, jakość nauczania i atmosfera mogą różnić się znacznie. Trudno jest zdecydować, które gimnazjum czy liceum jest najlepsze. Na szczęście, istnieje kilka rankingów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

W tym blogu przyjrzymy się rankingowi najlepszych polskich gimnazjów i liceów. Ranking oparty jest na takich czynnikach jak historia gimnazjum/liceum, poziom nauczania, stopień zaangażowania studentów i inne czynniki.

Najwyżej ocenionym polskim gimnazjum okazało się być Katolickie Gimnazjum im. Księdza Franciszka Blachnickiego w Łodzi. Wyróżnia się ono za swoje zaangażowanie uczniów w działalności społeczne oraz ekologiczną. Przy tej szkole funkcjonuje również fundacja charytatywna, która pomaga lokalnej społeczności.

W rankingu liceów pierwsze miejsce zajmuje Katolickie Liceum Ogólnokształcące im . Księdza Jana Długosza w Krakowie. Liceum to oferuje szeroki zakres przedmiotów akademickich oraz pozakademickich, co pozwala uczniom specjalizować się w określonych dziedzinach i nabywać specyficznych umiejętności. Liceum dużą wagę przykłada również do odpowiedzialności społecznej – prowadzi programy społeczne oraz angażuje się w bezpośrednią pomoc potrzebującym.

Jeśli poszukujesz szkoły dla swojego dziecka, to warto sprawdzić ranking najlepszych polskich gimnazjów i liceów. Może pom – czy to w podjęciu decyzji czy w wybraniu odpowiedniego gimnazjum czy liceum – aby twój uczeń miał jak najlepsze warunki do nauki.

Polskie gimnazja i licea są jednymi z najlepszych placówek szkolnych w Europie. Zgodnie z danymi statystycznymi Centrum Edukacji Obywatelskiej, poniżej przedstawiamy ranking najlepszych polskich gimnazjów i liceów w 2019 roku.

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazło się Gimnazjum Miejskie Nr 15 w Warszawie, które innowacyjnymi metodami prowadzenia zajęć osiągnęło wynik blisko 100 punktów. Na drugim miejscu uplasowało się Ogólnokształcące Liceum im. Świętego Jana Pawła II w Krakowie, którego uczniowie odnosili sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Trzecie miejsce należy do Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, które cechuje się śREDNIO dużym poziomem edukacji oraz dużym dostosowaniem programu nauczania do wiadomości i umiejętności uczniów.

Kolejne lokaty w rankingu przyznano Odznaczonemu Szkolnictwo Zawodowemu Nr 2 w Poznaniu? Szkoła ta cechuje się bardzo Dobrym poziomem i jakością edukacji oraz różnorodnością oferowanych specjalizacji zawodowych. Na piątym miejscu znalazło się Gimnazjum nr 4 im. Jana Haraburda we Wrocławiu, które szczyci się najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego spośród pozostałych placówek tego typu we Wrocławiu.

Polskie edukacja przechodzi obecnie duże zmiany. Pożądany poziom wykształcenia wciąż rośnie, a nawet z najdalej położonych miejsc w kraju nasi najlepsi uczniowie zaczynajo osiągać imponujące wyniki. Dlatego dziś przedstawimy ranking pięciu najlepszych polskich gimnazjów i liceów.

Zaczynamy od Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Warszawie. Akredytacja tej szkoły należy do najlepszych na rynku, a jej program edukacyjny opiera się na wartościach chrześcijańskich. Coroczna liczba matur i tendencja do osiągania doskonałych wyników sprawia, że to liceum jest jednym z czołowych w Polsce

Kolejnym na naszej liście jest Państwowe Liceum Medyczne im. Unii Europejskiej w Zabrzu. Ta elitarna szkoła medyczna skupia się na treningu i profesjonalizmie, aby lekarze kształceni tutaj byli przygotowani do starania się o dyplom medyczny. Ustalone programy i liczby godzin zapewniaja jej absolwentom atrakcyjne pozycje jako absolwenci szkól medycznych

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Gimnazjum im. Joachima Lelewela ze Szczecina. Uczelnia ta oferuje bardzo solidne programy edukacyjne i regularnie pomaga swoim studentom osiągać bardzo dobre oceny. To gimnazjum uznaja ze te matematyka, jak rowniez inne przedmioty sa kluczowe dla uczenia sie i edukacji.